La nostra barra a Joanic durant les Festes de Gràcia

21 d'agost de 2022

La Fundació Festa Major de Gràcia ens va oferir gestionar la barra de la Plaça Joanic durant les festes dels dies 16, 17 i 20 d'agost. Aquesta barra va estar completament gestionada per voluntaris de la nostra entitat i el seu funcionament va ser tot un èxit. L'import que es va poder recaptar no ha sigut encara calculat i comunicat, però el que és ben clar és que ajudarà a que el nostre projecte solidari pugui subsistir els propers mesos, vista la incertesa econòmica que estem patint.

barra del rebost joanic

Van ser moltes les persones que es van apropar a la barra, no només per consumir, si no també per a informar-se sobre la nostra entitat i oferir-se a ajudar.

Volem donar especialment les gràcies a les voluntàries que van dedicar una estona de les seves vacances a donar un cop de mà a la barra i, sobretot, a la Fundació Festa Major de Gràcia per oferir-nos aquesta oportunitat.

Aquí us deixem un recull de fotografies d'alguns dels voluntaris que van participar a la barra:

Darreres notícies

Crònica de la jornada de portes obertes

Escrita per una voluntària de Gràcia Participa. A 9.30h els voluntaris i voluntàries arribàvem al Carrer de Pau Alsina, 115 per celebrar la jornada de portes obertes del nou local de Gràcia Participa i donar-nos a conèixer a la nova zona del barri on ens hem traslladat. La il·lusió i incertesa de com aniria aquell […]

Jornada de portes obertes al nou local

El Rebost Solidari de Gràcia multiplica per quatre el seu espai en el nou local del carrer Pau Alsina número 115. Aprofitant que estrenem el nou local, aquest dissabte 21 d'octubre de 10h a 13h, organitzem una jornada de portes obertes per donar a conèixer els diferents projectes de Gràcia Participa. Durant aquest matí tan […]

La nostra barra a les Festes de Gràcia 2023

Aquest any, Gràcia Participa va tornar a gestionar una barra a la Festa Major de Gràcia, els dies 15 i 19 d'agost, de 10 del matí fins passada la mitjanit. Fundació Festa Major de Gràcia ens va oferir, un any més, aquesta fantàstica oportunitat que ens ajuda a recaptar ingressos i donar a conèixer encara […]

crossmenu