La nostra barra a Joanic durant les Festes de Gràcia

21 d'agost de 2022

La Fundació Festa Major de Gràcia ens va oferir gestionar la barra de la Plaça Joanic durant les festes dels dies 16, 17 i 20 d'agost. Aquesta barra va estar completament gestionada per voluntaris de la nostra entitat i el seu funcionament va ser tot un èxit. L'import que es va poder recaptar no ha sigut encara calculat i comunicat, però el que és ben clar és que ajudarà a que el nostre projecte solidari pugui subsistir els propers mesos, vista la incertesa econòmica que estem patint.

barra del rebost joanic

Van ser moltes les persones que es van apropar a la barra, no només per consumir, si no també per a informar-se sobre la nostra entitat i oferir-se a ajudar.

Volem donar especialment les gràcies a les voluntàries que van dedicar una estona de les seves vacances a donar un cop de mà a la barra i, sobretot, a la Fundació Festa Major de Gràcia per oferir-nos aquesta oportunitat.

Aquí us deixem un recull de fotografies d'alguns dels voluntaris que van participar a la barra:

Darreres notícies

La nostra barra a les Festes de Gràcia 2023

Aquest any, Gràcia Participa va tornar a gestionar una barra a la Festa Major de Gràcia, els dies 15 i 19 d'agost, de 10 del matí fins passada la mitjanit. Fundació Festa Major de Gràcia ens va oferir, un any més, aquesta fantàstica oportunitat que ens ajuda a recaptar ingressos i donar a conèixer encara […]

El Rebost Solidari té un grup Teaming

Teaming és una eina online per recaptar fons per causes socials a través de micro donacions d'1€ al mes.  Parteix de la idea que 1€ per sí sol no suposa molt, però la suma de molts euros pot suposar una gran soma. El Rebost Solidari compta amb un grup Teaming i anima a tothom a […]

El Replà aplica el Mètode Glifing

Un dels objectius del Replà de Gràcia Participa és el de donar suport formatiu a les dones en situació de vulnerabilitat i en risc d'exclusió social per tal que es puguin inserir al món laboral. Des del seu inici ara fa 2 anys, hem utilitzat diferents mètodes educatius per tal d'aconseguir aquesta tasca. Coneixedores d'un […]

crossmenu